Popping

utworzone przez | Kwi 16, 2020 |

Co to jest Popping?Znalezione obrazy dla zapytania popping

Popping jest bardzo wizualnym stylem tańca. Tworzy iluzje ruchem do muzyki. Styl ten charakteryzuje się szybkim napięciem mięśni, a następnie ich rozluźnieniem tworząc efekt szarpnięcia części ciała. Skupia się wokół techniki zwanej „pop” i „hit”. Popping łączy ze sobą wiele pod stylów tanecznych.
Osoby tańczące popping to Poperzy.

 

 

Burzliwa historia

Zakłada się, że Popping w pierwszej kolejności zaistniał w Stanach Zjednoczonych w Latach 60/70 tych. Styl ten zaczął się wraz z początkiem muzyki Funk i rytmicznie do niej zbliżonej. Popping jest stylem niezwykle wszechstronnym dlatego też ciężko uznać jedną ekipe lub postać jako założyciela/twórce poppingu. Są dwa ośrodki/miasta: Oakland oraz Fresno. Jednak dzięki dostępowi do internetu dzisiejsi Popperzy mają ogromne możliwości czerpania inspiracji z przeróżnych zalążków Poppingowego Świata. Rozwija to w zawrotnym tempie kreatywność tego stylu tańca i nowi potężni poppingowi gracze pojawiają się na scenie coraz częściej prezentując swój własny totalnie unikalny styl. Obecnie znany na całym świecie dzięki swojej medialności.

Jak tańczyć Popping?

Popping jest bardzo indywidualnym stylem tańca. Charakteryzuje się ruchem improwizowanym, dlatego poperzy cechują się niesamowitą kreatywnością. Nie ma tutaj określonych reguł ani zakresu ruchów, dlatego styl ten daje ogromne pole do tworzenia własnych układów i koncepcji. Dzięki temu bardzo indywidualnie można traktować każdy występ. Z pewnością odzwierciedla on umiejętności jak i preferencje artysty. Styl ten jest tańcem ulicznym. Sama specyfika tańców ulicznych dodaje mnóstwo pewności siebie.

Popping jest zdecydowanie tańcem dla cierpliwych. 
Wymaga on sporo treningu, natomiast doskonalenie umiejętności i efekt końcowy zachwyca. Ciekawe, a za razem nie do końca typowe ruchy zachęcają ludzi na całym świecie do rozpoczęcia przygody z tym tańcem. Ze względu na indywidualny charakter i styl, rozwijanie swoje umiejętności może odbywać się również poza salą w domowym zaciszu.

Znalezione obrazy dla zapytania poppingZnalezione obrazy dla zapytania popping

Muzyka w Poppingu

Najistotniejszym elementem muzyki są wyraźne i rytmiczne uderzenia tzw. BUM CLAP. Właśnie do tych uderzeń popperzy robią Popy/Hity, które tworzą efekt szarpnięcia ciałem. Początkowo tańczono do muzyki Funk. Wraz z rozwojem kultury i dalszej ewolucji powstawały nowe gatunki muzyczne takie jak: Hip Hop, Rap czy Elektro. Dziś bardzo często DJ-eje tworzą dedykowaną muzykę pod Popping. W praktyce dzięki swojej wszechstronności, można tańczyć do każdej muzyki. Popperzy bardzo często wykorzystują przypadkowe dźwięki, na zasadzie „łapania dźwięków” i tworzenie spontanicznych ruchów.

Style w Poppingu:

Każdy z tych stylów ma nieskończoną ilość możliwych form ruchu i kroków.
Każdy może utworzyć swoje własne unikalne połączenia.

 

Popping / Hitting / Dime StopWibration

Robot

Animation / Izolacje

Wawing / Snaking / Cobra

Toymen

Tutting

Ground Moves

Boog Style / Boogaloo

Fresno

Old Man

Walk OutTwist-o-flex / Neck-o-flex / Master flex

Crazy Legs

Slides / Glides

Puppet

Scarecrow

Strutting

Fillmore

Slow Motion / Air Pose / Sleepy Style

Romeo Twist / Egiptian Twist

 

Znani obecnie tancerze na Świecie:

Greenteck, Soul, Popping C, Slim Boogie, MT POP, Ness, Franquey, Jordan, Future, Rashaad, Kite, Hoan

 

Czołowi tancerze w Polsce:

Temps, Kaczorex, Sheva, Popping Mario, Tweetson, Pop Kate

Jak wyglądają zajęcia?  

Podczas zajęć z pewnością będziemy trenować dużo Baunce’u oraz wszelakich kroków party dance oraz ich modyfikacji. Będziemy pracować nad koordynacją każdej części ciała od stóp po głowę. Podstawą poppingu jest muzykalność oraz izolacje. Skupimy się nad dokładnością ruchów naszych mięśni, co pozwoli na zwiększenie mobilności. Na zajęciach będziemy się bujać i robić ćwiczenia siłowe, przeplatane ćwiczeniami technicznymi i konkretnymi sekwencjami ruchów. Popping jest stylem tańca, który zdecydowanie rozwija naszą kreatywność i koordynację ruchową. Dzięki zajęciom poprawimy sprawność fizyczną, a nauczone efektywne ruchy pozostaną na zawsze.